FAQ

FAQ - NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY ZÁKAZNÍKŮ

Co je to samolepka na zeď?

Oproti celoplošným tapetám nebo obrazům se jedná o levnou variantu designu na stěnu, který je schopen zcela proměnit vzhled vašeho interiéru. Samolepky na zeď, které jsou vyrobeny z kvalitní, tenké vinylové folie určené přímo na zeď jsou vhodné do všech interiérů (na zdi, sádrokartony, umakart). Umístit je můžete i na kuchyňskou linku.

Jsou velmi trvanlivé a pevné, ale stále dostatečně flexibilní, aby se daly použít na různých površích.

Z jakého materiálu jsou samolepky vyrobeny?

Jedná se o vysoce přilnavý kvalitní materiál  "Wallart" - speciální dekorativní fólie na zdi, na celopolep, pro okenní grafiku a laminace. spodní strana má snímatelné polyakrylátové lepidlo

Jsou samolepky určeny pouze na zeď?

Samolepky můžete umístit nejen na stěnu, ale díky novým technologiím a trendům můžete oblepit skleněná okna i dveře, zrcadla, dřevěné povrchy, lakované kuchyně, lamino nebo pvc, ale také na obklady, dlažbu a auta. V našem shopu si vybere skutečně každý.

Bude samolepka držet na hrubé zdi?

Rovný povrch zdi je pro lepení samolepky na zeď zcela ideální, vzhledem ke struktuře samolepky je však možno ji lepit také na povrchové nerovnosti, ty však nesmí přesáhnout 0,5 mm.Zejména velmi členité motivy doporučujeme lepit na hladké stěny.

Musím zeď před nalepením samolepky nějak upravovat?

Před nalepením samolepky je nutné zeď upravit – zbavit ji nečistot a prachu a případné výrazné nerovnosti začistit. Nečistoty, které by se nalepily na zadní lepicí stranu, ji mohou znehodnotit tak, že bude zmírněn její samolepicí účinek. Proto doporučujeme věnovat přípravě před samotným nalepením samolepky dostatečný čas, aby byl výsledek perfektní.

Jak dlouho samolepka na zdi vydrží?

Samolepící fólie, ze které je samolepka vyrobená, má udávanou životnost 5 let. V interiéru, kde nebude vystavena slunci, větru a dešti vydrží ještě mnohem déle.

Odstraním samolepku ze zdi bez jejího poškození?

Samolepka nenechává žádný zbytek lepidla na povrchu ze kterého jí odstraníme, lze ji odstranit bez poškození zdi, nicméně velmi záleží na typu a kvalitě zdi. Pokud je povrch starý a nesoudržný, může se při odlepování na samolepku omítka přilepit.

Je možné samolepku nalepit vícekrát?

Ano, ale velmi záleží na typu podkladu. Pokud chcete samolepku odstranit  ze soudržné zdi, která se nedrolí, ve většině případů se Vám to povede a můžete tak samolepku nalepit na jiné místo (toto platí pouze pro jednoduché motivy. Složité a členité motivy dodávané s přenosovou fólií se Vám s největší pravděpodobností nepodaří nalepit vícekrát).S každým odlepením se ovšem výrazně snižuje lepivost a celistvost samolepky.

Jak těžké je nalepit samolepku?

Samolepku zvládne nalepit opravdu každý. Všechny motivy dodáváme s přenosovou fólií a ke každému motivu přikládáme malou část samolepky, abyste si mohli vyzkoušet vlastnosti materiálu přímo na zdi. Samolepku s přenoskou odstraníme z voskovaného podkladu a co možná pod nejostřejším úhlem ji aplikujeme na zeď. Poté přenosovou fólii pomalu ze zdi sloupáváme. Samolepka přitom musí zůstat na zdi. Pokud nebude úhel sloupávání přenosky ze zdi dostatečně ostrý, může zůstat samolepka na přenosce. V případě, že toto nastane, stačí tuto část samolepky na zeď opět ručně opatrně přilepit.Při lepení všech motivů doporučujeme opatrnost a pečlivost.

Mohu mít samolepku dle mého návrhu?

Ano, buďte kreativní, a vytvořte si vlastní samolepku na zeď! Vyrobíme pro vás samolepku na zeď či jiný podklad dle vašeho vlastního návrhu! Zákazníkům dokážeme vyrobit motivy také dle fotografie. Při požadavku na vyrobení vlastního motivu nás kontaktujte na tel. +420/720128406 nebo na emailu studio@samolepky-na-steny.cz .

Může mít samolepka nějakou velikostní odchylku?

Ano, samolepka může mít odchylku +-10cm